На 14 декември (събота) деца и техните родители са поканени на среща с Жабока Витан - герой от едноименната детска книга. От 15:00 ч. ще има представяне на книгата с автограф, а от 16:00 ч. - работилница за истории с Витан и приятели.

15:00 – 16:00 – Среща с автограф

Деца и родители, заповядайте на представяне на книгата “Жабокът Витан – как едно приключение се превърна в спасение” и среща с авторите Емилия Зафираки (писател), Емилия Вачева (биолог), Яна Казакова (илюстратор) на 14 декември (събота) в 15:00 ч. ТаМ.

“Жабокът Витан – как едно приключение се превърна в спасение” е първата българска книга за деца, в която приказното се преплита с реална информация от света на живата природа. Една история за приятелство, взаимопомощ и грижа, която ще помогне на децата да се справят с трудни житейски ситуации, да приемат различните от тях и да обогатят знанията си за природата и за интересни животински видове, които са непопулярни и дори се смятат за „отвратителни“. Жабокът Витан ще поведе малките читатели в приключение, което ще ги запознае с научно-популярни теми като миграцията на жабите Rana temporaria, както и със светли имена в българската наука за природата.

Вход свободен.

16.00ч. – 17.00 – Работилница за истории с Витан и приятели

Авторките на книгата – Емилия Зафираки, Емилия Вачева и Яна Казакова канят деца между 7 и 14 години на творческа работилница, в която ще се измислят, създават, пишат и рисуват новите приключения на Витан по Коледа. Заниманието е насочено към всички малки творци, които обичат да използват въображението си и са начинаещи писатели и илюстратори.  

Максимален брой участници: 12 ( с предвариетелно записване)
Възраст: 7-14 г.
Вход: 20 лв. (заплаща се на място)
Записване: forms.gle/XAs4JCBVrhLhaGtG6

За авторите

Емилия Зафираки е известна на българските читатели с книгата си „Непознатата България, но талантът ѝ за писане за деца се разкрива в пълнота от новия ѝ проект – поредица от истории, посветени на животни, които често предизвикват страх или отвращение.

Д-р Емилия Вачева е херпетолог към Националния природонаучен музей. Тя надгражда приказната фабула с реални биологични данни, които целят да провокират интерес у начинаещите читатели към интересни биологични видове и да ги накара да се замислят върху важни теми като екологията, опазването на естествените местообитания на животните и природата в България.

Яна Казакова е илюстратор, позната на изкушените читатели от книгите „Как се пише „сьомга“? и „Сбогом, страшен чехъл“. Нейните нежни илюстрации вдъхват живот на героите, те повеждат децата през богата палитра от емоции, които съпътстват спасението на жабешкия род.